سوالات متداول

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک دستگاهی است که بعد از تخلیه چربی، پوست صاف باقی می ماند و امکان بازگشت چربی در آن دیده نمی شود. چربی خارج شده را می توان به قسمت های دیگری که خالی از چربی است تزریق نمود. این پروسه به منظور فرم دهی و برجسته سازی صورت می گیرد.

هزینه جراحی لیپوماتیک چقدر می باشد؟

یکی از دغدغه‌های فکری متقاضیان آن، قیمت و هزینه لیپوماتیک می باشد. امروزه با شعار هزینه کمتر و نتیجه بهتر در زمینه لاغری تبلیغاتی فریب گونه ای صورت می گیرد که خواهان جذب افراد می باشند. متقاضی باید در ابتدا به فکر روشی مطمئن و غیر تهاجمی برای خلاص شدن از چربی ها بدون بازگشت باشد. تبلیغاتی که در زمینه لاغری گفته می شود روشی موقتی است که عوارض جانبی حادی به همراه می آورد از جمله: اختلال و ناهنجاری در معده و یا تغییرات پوستی در بدن را ذکر کرد. هزینه لیپوماتیک با توجه به ناحیه خواسته شده و مقدار و حجم چربی و هم چنین ابزار و دستگاههای مورد استفاده متغیر می باشد که البته این ویژگی را بیشتر متخصص پوست و مو حاذق تعیین می نماید.

انواع جراحی لیپوماتیک چیست؟

 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • لیپوماتیک باسن
 • لیپوماتیک بازوها
 • لیپوماتیک ران پا
 • لیپوماتیک شکم
 • لیپوماتیک پهلوها
 • لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک شکم چگونه صورت می گیرد؟

متخصص پوست و مو ابتدا با دستگاه لیپوماتیک اقدام به تخلیه چربی های اضافی زیر پوست شکم می نماید، سپس چربی های استخراج شده را به قسمت هایی که خالی از چربی است تزریق می کند . این پروسه هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و روشی کاملا مطمئن می باشد . گاهی جراح همزمان با تخلیه چربی اقدام به لیفت شکم می نماید تا پوست کشیده و صاف باقی بماند.

مزایای لیپوماتیک چه می باشد؟

یکی از مزایای خوب لیپوماتیک در این است که چربی های استخراج شده از بدن خود متقاضی امکان تزریق مجددا به ناحیه ای دیگر بدنش وجود دارد. به منظور فرم دهی و برجسته نمودن بدن از این روش بی خطر استفاده می نمایند.
دوره نقاهت آن نسبت به روش های دیگر مانند: لیپوساکشن و… کمتر می باشد.

سوزن های سابسیژن به چه شکلی وارد پوست می شود ؟

سوزن های مورد استفاده در سابسیژن سوزن های ظریفی هستند که به سطح پوست وارد شده و تا عمق معینی می روند و با وارد کردن فشار اندک و حرکات پی در پی شکافت را ایجاد می نماید . با وارد شدن این سوزن ها به عمق مورد نظر و ایجاد شکاف لازم و ترمیم این شکاف پوست کلاژن و الاستین جدید تولید می کند .

تعداد جلسات درمانی با استفاده از سابسیژن چقدر می باشد؟

تعداد جلسات درمانی سابسیژن به عوامل مختلفی مانند شدت اسکار بستگی دارد به طور معمول تعداد جلسات درمانی سابسیژن 2 یا 3 جلسه به فاصله 6 هفته می باشد . در مواردی که شدت اسکار اندک باشد شاید با یک جلسه درمانی بتوان نتایج مطلوبی را دریافت کرد .

کاربرد سابسیژن در چه مواردی می باشد ؟

سابسیژن در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و با از بین بردن جای اسکار ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد می نماید . ممکن است در برخی از افرادی که مبتلا به آبله مرغان شده اند جای اسکار باقی مانده از این بیماری با گذشت زمان برطرف نشده باشد که با استفاده از سابسیژن می توان این جای اسکار را از بین برد .

محل گزش حیوان در برخی از افراد منجر به برجای ماندن اسکار می شود که می توان با سابسیژن آن را از بین برد . برخی از جوانان با مشکل جوش های نوجوانی و جوانی مواجه هستند که برخی از این جوش ها عمیق می باشند و جای آن ها از بین نمی رود، با استفاده از سابسیژن می توان جای جوشگاه ها را از بین برد و ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد کرد .

آیا سابسیژن با درد و خونریزی همراه است ؟

یکی از سوالات متدوالی که در رابطه با سابسیژن پرسیده می شود، این است که آیا درد زیادی را در سابسیژن باید تحمل کرد یا خیر ؟

سابسیژن با بی حسی موضعی انجام می شود بنابرین فرد در این روش درمانی دردی را احساس نمی کند و یا درد خفیف می باشد که ناراحتی را به همراه نمی آورد . ممکن است در حین جراحی خون ریزی مشاهده شود اما بعد از آن به هیچ عنوان خونریزی مشاهده نمی شود بنابرین نگرانی در رابطه با درد و خونریزی این روش درمانی نداشته باشید .

آیا سابسیژن عارضه ای دارد ؟

در گذشته بدلیل اینکه از سوزن های ضخیمی در سابسیژن استفاده می شد بیمار درد بیشتری را تحمل می کرد و همچنین تورم و کبودی بیشتری بعد از این جراحی مشاهده می شد اما امروزه بدلیل استفاده از سوزن های کانولا که بسیار ظریف هستند این عوارض مشاهده نمی شود .

 

تزریقات اسکلروتراپی چگونه کنترل می شوند؟

در حال حاضر از دو نوع اسکلروزان، سدیم تترادسیل سولفات و پلی دوکانول استفاده می شود که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA می باشد .

چه اقداماتی لازم است پس از اسکلروتراپی رعایت شود؟

استفاده از باندهای کمپرسور بعد از اسکلروتراپی به مدت 3 هفته الزامی می باشد . توصیه می شود بعد از اسکلروتراپی از انجام دادن فعالیت سنگین خودداری شود ، برای بررسی روند بهبودی در طول درمان با پزشک خود در ارتباط باشید .

مزایای اسکلروتراپی چیست ؟

اسکلروتراپی با بهبود جریان خون وریدی باعث بهبود واریس می شود، در افرادی که با مشکل واریس مواجه هستند درمان اسکلروتراپی می تواند بسیار مفید واقع شود .

عوارض جانبی اسکلروتراپی چیست ؟

برخی از افرادی که خواستار اسکلروتراپی هستند سوالات متداولی را در این زمینه که آیا بعد از اسکلروتراپی عارضه ای ایجاد می شود یا خیر مطرح می کنند . اسکلروتراپی باعث بروز عوارض احتمالی می شود که احتمال بروز این عوارض بسیار اندک می باشد .

 • بروز لکه بروی پوست ( هایپر پیگمانتاسیون )
 • کهیر موضعی
 • تورم موقتی
 • نکروز پوستی
 • تورم رگ زیر پوست
 • تاول فشرده ای نواری شکل

برای اینکه بتوانید نتایج خوبی را از اسکلروتراپی و درمان واریس خود دریافت نمایید در انتخاب پزشک خود دقت نمایید، دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو در درمان واریس بوسیله اسکلروتراپی تجربه بسیار بالایی دارند در صورتی که خواستار انجام اسکلروتراپی هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید . برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده فیلم نحوه انجام اسکلروتراپی می توانید به مقاله اسکلروتراپی مراجعه نمایید .

 

میکرودرم ابریژن چیست ؟

یکی از روش های جوانسازی پوست میکرودرم ابریژن است که با لایه برداری و پاکسازی پوست موجب شادابی و جوانسازی پوست می شود .

این روش چگونه موجب جوانسازی پوست می شود؟

یکی از سوالات متداولی که از دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو پرسیده می شود نحوه کار میکرودرم ابریژن است و اینکه این روش چگونه موجب جوان سازی پوست می شود .

در این روش با استفاده از یک وسیله مخصوص یک ماده به ضرر به نام کریستال های آلومینیوم اکسید بروی پوست پاشیده می شود که کریستال های موجود در این ماده بی ضرر با سابیده شدن بروی پوست باعث از بین رفتن بافت های مرده پوست و جدا شدن این سلول ها از پوست می شوند و در نتیجه این امر پوست صورت ترمیم می شود و ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد می شود.

در واقع میکرودرم ابریژن با ایجاد لایه ای جدید از سلول های پوستی موجب افزیش کلاژن و الاستین پوست و در نتیجه طراوت و جوانسازی پوست می شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکرودرم ابریژن هستند؟

میکرودرم ابریژن در رفع جای جوش، رفع لکه های پیری یا کبدی و از بین بردن جای اسکار و آبله مرغان بسیار تاثیر گذار می باشد و افرادی که با این مشکلات مواجه هستند می توانند با استفاده از این روش ظاهر زیبایی را در پوست خود ایجاد نمایند و به پوست شاداب و جوانی دسترسی پیدا کنند. انجام این روش از جوانسازی پوست در افرادی که مبتلا به درماتیت پوستی، اگزما، آکنه فعال و روز آسه هستند توصیه نمی شود .

آیا در هنگام میکرودرم ابریژن دردی احساس می شود؟

در این روش از جوانسازی پوست فرد به هیچ عنوان دردی را حس نمی کند زیرا بروی پوست کریستال های آلومینیوم اکسید به آرامی مالیده می شوند و در نتیجه فرد دردی را احساس نمی کند .

آیا بعد از میکرودرم ابریژن لازم است که مراقبت خاصی صورت گیرد؟

تا جایی که ممکن است باید از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب خودداری نمایید و از کرم های لایه بردار و ضد لک استفاده ننمایید و به مدت 1 تا 2 روز توصیه می شود که آرایش نکنید .

هر جلسه درمانی با میکرودرم ابریژن چه مدت زمان طول می کشد؟

به طور معمول بین 15 تا 20 دقیقه هر جلسه میکرودرم ابریژن طول می کشد . اما ممکن است با توجه به وسعت ناحیه ای که نیاز به میکرودرم ابریژن دارد این مدت زمان بیشتر طول بکشد .

چند جلسه درمانی نیاز است تا بهترین نتیجه را از این روش جوانسازی پوست دریافت کرد؟

باید توجه نمایید که به طور کامل دوره های درمانی میکرودرم ابریژن را سپری نمایید این روش از جوانسازی پوست نیاز به 5 تا 12 جلسه درمانی دارد .

نحوه انجام هایفوتراپی چگونه است و این روش چگونه موجب لیفتینگ پوست صورت می شود ؟

هایفوتراپی جدیدترین تکنولوژی لیفت صورت و گردن است با استفاده از این روش فقط در یک جلسه می توان پوست صورت را لیفت داد و چین و چروک موجود بروی پوست صورت را از بین برد .

در این روش جوانسازی پوست دکتر طنازفخیم متخصص پوست و مو یک دستگاه مانند سونوگرافی بروی پوست صورت می کشد و امواج مافوق بر زیر پوست بیمار تابانده می شود که این امر موجب می شود بدون اینکه آسیبی به سطح پوست وارد شود کلاژن های قدیمی تخریب شوند و کلاژن های جدید بازسازی شوند و بلافاصله فرد نتایج آن را مشاهده نماید .

مزایا ی هایفوتراپی چیست ؟

مزایای هایفوتراپی در این است که فقط در یک جلسه و بصورت سرپایی و بدون عارضه ای نتایج ماندگاری را برای فرد به همراه می آورد و آثار پیری را رفع می نماید و ظاهر زیبایی را در پوست صورت ایجاد می نماید . از مهمترین مزایای هایفوتراپی می توان به سفت کردن پوست در ناحیه گردن، پیشانی، اطراف چشم ها و دهان اشاره کرد .

هر جلسه هایفوتراپی چه مدت زمان طول می کشد ؟

با توجه به میزان افتادگی و شلی پوست هایفوتراپی به 30 تا 60 دقیقه زمان نیاز دارد .

آیا نیاز است که جلسات هایفوتراپی تکرار شود ؟

یکی از سوالات متداولی که پرسیده می شود تعداد جلسات لازم برای هایفوتراپی است تا بهترین نتیجه از این روش جوانسازی پوست دریافت شود . یک جلسه هایفوتراپی در مواردی که افتادگی پوست خفیف باشد کافی است اما در مواردی که افتادگی پوست شدید باشد می توان دو مرتبه هایفوتراپی را بعد از گذشت 6 ماه انجام داد .

چه مواردی را می توان با استفاده از میکرونیدلینگ درمان کرد ؟

میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک پوست و از بین بردن جای زخم و اسکار بسیار کاربرد دارد . در صورتی که بروی پوست صورت شما جای جوش و اسکار باقی مانده است و این امر شما را بسیار آزارده خاطر کرده است با استفاده از این روش می توانید جای زخم و اسکار های باقی مانده بروی پوست صورت خود را از بین ببرید و ظاهر زیبایی را بروی پوست صورت خود ایجاد نمایید .

رفع تیرگی و لکه های پوستی، درمان ترک های پوستی و ترمیم سوختگی از دیگر کاربرد های جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ می باشد .

میکرونیدلینگ چگونه موجب جوانسازی پوست می شود ؟

در این روش از سوزن های بسیار ریزی استفاده می شود که وارد لایه دوم پوست می شوند و زخم های ریزی را در این لایه بوجود می آورند که برای ترمیم این جای زخم ها کلاژن جدید توسط پوست ساخته می شود .

آیا میکرونیدلینگ دردناک می باشد ؟

یکی از مزیت های میکرونیدلینگ این می باشد که فرد در این روش جوانسازی پوست دردی را حس نمی کند در این روش در ابتدا ناحیه مورد نظر با استفاده از کرم های مخصوص بی حس می شود و به همین علت فرد دردی را در حین میکرونیدلینگ احساس نمی کند.

آیا میکرونیدلینگ پوست عوارضی دارد ؟

تورم و قرمزی که بعد از میکرونیدلینگ مشاهده می شود طبیعی و موقتی است و خود به خود از بین می رود خونریزی اندکی بوجود می آید که جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

اثر بوتاکس تا چه زمانی باقی می ماند ؟

معمولا اثر بوتاکس 3 تا 6 ماه باقی می ماند اما این مدت در هر فرد می تواند متفاوت باشد . می توان پس ازگذشت دو هفته بعد از تزریق بوتاکس یک جلسه ارزیابی برگزار کرد در طی این جلسه اثرات بوتاکس مورد بررسی قرار گرفته می شود و در صورتی که ناحیه ای نیاز به تزریق مجدد بوتاکس داشته باشد این تزریق صورت می گیرد .

آیا با استفاده از تزریق بوتاکس تمامی خطوط و چین و چروک ها ازبین می رود ؟

ممکن است با تزریق بوتاکس خطوط عمیق از بین نرود برای از بین بردن خطوط عمیق نیاز به تزریق ژل است. تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک و خطوط سطحی بسیار تاثیر گذار است .

آیا جایگزینی برای بوتاکس وجود دارد ؟

در صورتی که خطوط و چین و چروک صورت بسیار عمیق باشد می توان برای از بین بردن این خطوط از عوامل پر‌کننده پوستی از قبیل رستیلین استفاده کرد .

در صورتی که تزریق مجدد بوتاکس انجام نشود چین و چروک و خطوط صورت بیشتر خواهد شد ؟

خیر، پس از گذشت 4 الی 6 ماه که اثر بوتاکس از بین می رود خطوط و چین و چروک به مرور زمان به حالت اولیه خود باز می گردند .

آیا در هنگام تزریق دردی احساس می شود ؟

تزریق بوتاکس حدود 15 تا 20 دقیقه زمان می برد و در این مدت فرد دردی را حس نمی کند زیرا تزریق بوتاکس بوسیله سوزن های بسیار نوک تیز انجام می شود . می توانید قبل از تزریق بوتاکس از پزشک خود درخواست نمایید که از بی حسی موضعی استفاده نماید .

آیا تزریق بوتاکس در حالات چهره تاثیر می گذارد ؟

تزریق بوتاکس تاثیری بروی حالات چهره نخواهد داشت با استفاده از این روش می توان چروک دور چشم و چین و چروک های روی پیشانی را ازبین برد و آن نواحی را صاف کرد .

پس ازتزریق بوتاکس چه مواردی باید رعایت شود تا بهترین نتیجه را بتوانیم دریافت کنیم ؟

منقبض کردن عضلات صورت مانند اخم کردن یا بالا بردن ابروها در دریافت بهترین نتیجه بعد از تزریق بوتاکس بسیار تاثیر گذاراست در این حالت سم به تمام نقاط عضله می رسد . تا 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس از لمس کردن نقاط تزریق، ماساژدادن و مالیدن خودداری نمایید . همچنین به مدت 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس از نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار اجتناب نمایید .

برای رفع دائمی موهای زائد معمولا چند جلسه لازم می باشد؟

تعداد جلسات لازم برای از بین بردن دائمی موهای زائد در هر فردی متفاوت است و به نوع پوست هر فرد، جنس مو، نوع دستگاه و ناحیه مورد نظر برای لیزر موهای زائد فرد بستگی دارد.

آیا لیزر به پوست آسیبی وارد می کند؟

لیزر موهای زائد به پوست هیچ آسیبی وارد نمی کند . توصیه می شود در افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند لیزر موهای زائد انجام نشود زیرا ممکن است باعث بروز لک شود . یکی از بی خطرترین و ایمن ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن لیزر است اما باید توجه نمایید که برای انجام این کار حتما به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و این کار توسط یک متخصص پوست و مو انجام شود.

برای انجام لیزر موهای زائد کدام دستگاه تاثیر گذاری بیشتری دارد؟

انتخاب نوع دستگاه به نظر پزشک بستگی دارد. دکتر فخیم متخصص پوست و مو با توجه به نوع پوست شما و میزان تراکم موها و جنس موهای زائد بهترین دستگاه لیزر را انتخاب می نماید تا شما بهترین نتیجه را درافت نمایید.

آیا اقدامات خاصی لازم است که قبل از لیزر موهای زائد انجام شود؟

بله. قبل از لیزر موهای زائد حتما از تیغ برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید و به هیچ عنوان از مومک و سایر روش ها برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید .

بازگشت به بالا